Kültür-Sanat:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Özel tiyatrolara 3,5 milyon TL ödenek!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamada, 2011-2012 sanat sezonunda, bakanlığa, özel tiyatroların projelerine yapılan yardımlardan yararlanmak üzere toplam 328 özel tiyatronun 328 proje ile başvuru yaptığı anımsatıldı.

Özel tiyatroların başvurularının Değerlendirme Komisyonu tarafından ayrı ayrı incelendiği belirtilen açıklamada, ''Değerlendirme Komisyonu, başvuruların incelenmesinde, ilgili mevzuatta belirtilen ölçütleri ve bütçe olanaklarını göz önünde bulundurdu. Ayrıca, Türk tiyatrosunu bütün yönleriyle desteklemek amacıyla son yıllarda olduğu gibi Türk oyun yazarlarının eserlerine yer veren projeler özellikle teşvik edildi'' denildi.

Değerlendirme Komisyonunun toplam 3 milyon 500 bin lira ödeneğin dağıtılmasına karar verdiği kaydedilen açıklamada, bu karar doğrultusunda, 57 profesyonel, 23 çocuk, 50 amatör ve 32 geleneksel olmak üzere toplam 162 özel tiyatronun projesine yardım yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, bu rakamın, bugüne kadar bir sanat sezonu için yardım yapılan en fazla özel tiyatro sayısı olma özelliği taşıdığı ifade edildi.


AA

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

'Ünlü tiyatrocu yoğun bakımda' bilmecesi
Ünlü tiyatrocu İstanbul Çağlayan’daki Florence Nightingale Hastanesi’nde yoğun bakıma alındığı...

Haberi Oku