Kültür-Sanat:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Ve bilet fiyatları belli oldu

Biletler, sınırlı sayıda 80 TL’lik öğrenci ve 130 TL olmak üzerinden satışa çıkacak.

Garanti Caz Yeşili ve Babylon işbirliğiyle ilk kez düzenlenecek olan ve sadece İskandinav yarımadasından çıkma müziklere ayrılacak bu özel haftanın Babylon’daki ilk konuğu ise belli oldu: Erlend Oye’nin 10 seneyi aşkın bir süredir Erik Glambek Boe ile devam ettirdiği başarılı projesi Kings of Convenience...

İskandinav müziğiyle adeta bütünleşmiş bir isim olan Erlend Oye’nin, farklı akustik tarzlarıyla Simon & Garfunkel’a sıkça benzetilen, Erik Glambek Boe ile ortak projesi Kings of Convenience, Garanti Caz Yeşili Nordik Müzik Festivali kapsamında, 12 ve 13 Nisan tarihlerinde Babylon’da... Garanti Caz Yeşili’nin 15. Yılı kapsamında düzenlenen Nordik Müzik Festivali’nde sahne alacak diğer İskandinav gruplar ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Çocukluk yıllarından beri birbirlerini tanıyan Norveçli ikili Erlend Oye ve Erik Glambek Boe’den oluşan Kings of Convenience ilk olarak 2001 yılında çıkarttıkları albümleri “Quiet is the New Loud” ile isimlerinden söz ettirdi. Coldplay’in de prodüktörlüğünü yapan Ken Nelson ile Londra’da kaydettikleri bu albümle listeleri zorlayan grup, 2004 yılında yayınladıkları “Riot on an Empty Street” ile otoritelerden tam not almayı başardı. I’d Rather Dance With You, Misread, Homesick, Cayman Islands gibi pek çok başarılı parçanın altına imza atan ikili, Kanada’nın büyüleyici sesi Feist ile beraber seslendirdikleri Know How ile de büyük beğeni topladı. Son olarak 2009 yılında yayınladıkları “Declaration of Dependence” ile uzun bir aradan sonra müzikseverlerin karşısına çıkan Kings of Convenience,  sık sık baş ilham kaynaklarından biri olan Simon & Garfunkel ile karşılaştırılıyor. İnsanın içine işleyen yumuşak sesiyle Erlend Oye ve Erik Glambek Boe’den oluşan Kings of Convenience, Babylon sahnesini 2 gece üst üste şereflendirmeye hazırlanıyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

'Ünlü tiyatrocu yoğun bakımda' bilmecesi
Ünlü tiyatrocu İstanbul Çağlayan’daki Florence Nightingale Hastanesi’nde yoğun bakıma alındığı...

Haberi Oku