Siyaset:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Milletvekili Ağbaba, Abdal Musa Lokmasına Katıldı

- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "Türkiye'de demokrasi mücadelesi veriyoruz. Özgürlük mücadelesi veriyoruz. İnsan hakları mücadelesi veriyoruz. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz" dedi.

Ağbaba, Hekimhan'a bağlı Hacılar köyünde Abdal Musa Lokmasına katıldı.

Abdal Musa Lokmasında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Hekimhan demek kardeşlik demektir. Hekimhan herkesin birbirinin etnik kimliğine, düşüncesine, inancına saygı duyduğu bir ilçe demektir" dedi. Bugün hep beraber bir sofraya oturduklarını anlatan Ağbaba, şöyle konuştu: "Hekimhan anlayışı, hiç kimsenin inancına, hiç kimsenin düşüncesine saygısızlık etmez. Birilerinin söylediği gibi, burada bulunan hiç kimse Alevisi, Sünnisi, Türkü, Kürdü hiç kimsenin inanç merkezine 'ucube' demez. Hiç kimsenin inancını adres göstermez. 'Sen inancını burada gerçekleştireceksin' demez.'Senin ibadethanen cem evi değildir' demez. Çünkü Hekimhanlı herkesin inancına saygılıdır. Hekimhanlılar binlerce yıldan beri bazen gizli, bazen açık ve bazen de bedel ödeyerek inançlarını gerçekleştirdikleri yere ucube denmesini kabul etmez. Cumhuriyetin değerlerine inanan insanlar olarak, solcular olarak, devrimciler olarak biz hiç bir zaman, hiç kimsenin inancına saygısızlık ettirilmesini kabul edemeyiz. Hangi düşünceden hangi mezhepten olursa olsun bize yakışmaz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde çalışmalarına devam ettiğini kaydeden Ağbaba, şunları söyledi: “Biz, Türkiye'de, Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir mücadele veriyoruz. Ben, sizlerin desteği ve vermiş olduğunuz oyla seçilmiş bir milletvekiliyim. TBMM’de Malatya'nın Milletvekili olarak görev yapıyorum. Seçimlerden sonra Hekimhan Hacılar köyüne dördüncü gelişim. Desteklerinizden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Sizlere mahcup olmamak için, Cumhuriyet Halk Partisine oy verenlerin yüzünü yere baktırmamak için, gece gündüz demeden Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde çalışıyoruz. Türkiye'de demokrasi mücadelesi veriyoruz. Özgürlük mücadelesi veriyoruz. İnsan hakları mücadelesi veriyoruz. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Sadece bizim gibi düşünen insanların haklarını savunmayacağız. Bizim gibi düşünmeyen, haksızlığa uğrayan, zulme uğrayan kim varsa, onların da haklarını savunmaya devam edeceğiz. Bir yıldan beri nerede insan hakları sorunu varsa, nerede insanlara zulüm ediliyorsa onların yanında yer almaya çalıştık.”

Ağbaba, her zaman mağdurların yanında olduklarını savunarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Pozantı’da çocuklara yapılan tecavüzü ortaya çıkardık. Kimi zaman Urfa Cezaevinde 15 karelik yerde, 30 kişinin yaşamaya çalıştığı yerlerde, AK Parti’nin maskesini düşürdük. Bakın insan hakları mücadelesi deniyor insan haklarını savunduğunu söylüyor demokrasi diyor hukuk diyor bunların demokrasi ile hukuk ile uzaktan yakından ilgisi yok, dedik. Kendine muhalif kim varsa, kimi zaman Genelkurmay Başkanlığı yapmış birini, kimi zaman bilim adamlığı yapmış birini, kimi zaman Türkiye'nin en saygın gazetecilerinden birini, sadece kendine muhalefet ettiğinden dolayı cezaevine atıyor, yargılıyor. Ama bilin ki kim mağdur oluyorsa, Cumhuriyet Halk Partisi onlarla beraber mücadele etmeye devam edecek”

MİLLETVEKİLİ AĞBABA, ABDAL MUSA LOKMASINA KATILDI

MİLLETVEKİLİ AĞBABA, ABDAL MUSA LOKMASINA KATILDI

MİLLETVEKİLİ AĞBABA, ABDAL MUSA LOKMASINA KATILDI

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kılıçdaroğlu'ndan Başbakana: Sayıştay...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde Sayıştay raporları...

Haberi Oku