Siyaset:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Hüseyin Aygün’ün Basın Toplantısı

- Serbest bırakılan CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, “Bu eylemi yapan arkadaşlar, bu ülkenin genç arkadaşları. Ölen bütün çocukların bu ülkenin çocukları olduğunu, savaşın gereksiz olduğunu söylediler” dedi.

Serbest bırakılmasının ardından Seyit Rıza Parkı'nda basın açıklaması yapan CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, “2 günlük dağ maceram bu akşam sona erdi. Bu eylemi yapanlar, siyasi propaganda olarak yaptıklarını ifade etti. Dağdaki saatler boyunca bana son derece saygılı davrandılar. Bu eylemi yapan arkadaşlar, bu ülkenin genç arkadaşları. Ölen bütün çocukların bu ülkenin çocukları olduğunu, savaşın gereksiz olduğunu söylediler. ‘Biz de yürüttüğümüz mücadelenin çok anlamsız olduğunu biliyoruz’ dediler” diye konuştu.

Grubun CHP'nin yeni Kürt politikasından memnun olduğunu söylediğini belirten Aygün, yine de kendisinden bağımsız siyaset yapmasının istendiğini kaydederek, “Bağımsız bir kimlikle siyaset yaparsam mutlu olacaklarını söylediler. Ben de silahların gölgesi altında böyle bir karar vermeyeceğimi söyledim. Yeni CHP’de siyasete devam edeceğimi söyledim” ifadelerini kullandı.

“ ‘BURADA BULUNAN KARDEŞLERİNİ UNUTMA ABİ’ DEDİLER”

Kendisine kötü davranılmadığını kaydeden CHP Milletvekili Aygün, “Bana yönelik herhangi bir tehdit yok. Son derece saygılı ve anlayışlı bir muamele vardı...Bana karşı zor kullanılmadı. Bana silah bile doğrultmayacaklarını söylediler. Normalde direnebilirdim. Silah kullanacaklarını sanmıyorum ancak arkadan gelen arabalar çoğalınca kimsenin can güvenliğini tehdit etmek istemedim” diye konuştu.

Kendisini kaçıranların genç bir grup olduğunu, hepsinin evlerine geri dönmek istediğini gördüğünü söyleyen Aygün, "6-7 kişilik genç kişilerdi. Keşke bu toplumun içinde yer alsalar da üniversite okusalar…Giderken sarıldılar, öptüler. ‘Burada bulunan kardeşlerini unutma abi’ dediler” ifadelerini kaydetti.

HÜSEYİN AYGÜN’ÜN BASIN TOPLANTISI (2)

HÜSEYİN AYGÜN’ÜN BASIN TOPLANTISI (2)

HÜSEYİN AYGÜN’ÜN BASIN TOPLANTISI (2)

HÜSEYİN AYGÜN’ÜN BASIN TOPLANTISI (2)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kılıçdaroğlu'ndan Başbakana: Sayıştay...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde Sayıştay raporları...

Haberi Oku