Siyaset:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Evren'den Tümer'in cenazesine çelenk

Tedavi gördüğü GATA Haydarpaşa Hastanesinde dün 87 yaşında hayatını kaybeden eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Nejat Tümer için Deniz Harp Okulu ve Selimiye Camisi'nde tören düzenlendi.

Tuzla'daki Deniz Harp Okulu'nda düzenlenen tören, basına kapalı gerçekleştirildi. Törenin ardından Tümer'in Türk bayrağına sarılı tabutu, Selimiye Camisi'ne getirildi.

Tümer'in eşi Melahat, oğulları Yalçın ve Çetin Tümer, cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

Buradaki törene, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, eski Genelkurmay başkanları emekli orgeneraller Yaşar Büyükanıt, İlker Başbuğ ve Hüseyin Kıvrıkoğlu, ayrıca Atilla Kıyat, Aytaç Yalman, Çevik Bir, Edip Başer'in de aralarında bulunduğu eski komutanlar, eski başbakanlardan Bülent Ulusu, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek'in eşi Sevil ile oğlu Tolga Örnek, çok sayıda emekli asker ile muvazzaf subay katıldı.

Genelkurmay Başkanlığı, Harp Akademileri Komutanlığı ve Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, çelenk gönderdi.

Emekli Oramiral Nejat Tümer'in cenazesi, Selimiye Camisi'nde öğleyin kılınan namazın ardından askerlerin omuzlarına alınarak, top arabasına konuldu ve 1. Ordu Komutanlığına kadar saygı yürüyüşü yapıldı.

Emekli Oramiral Tümer'in cenazesi, toprağa verilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığı'na götürüldü.

Kaynak : haber7.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kılıçdaroğlu'ndan Başbakana: Sayıştay...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde Sayıştay raporları...

Haberi Oku