Siyaset:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Bülent Arınç, Bursa Valiliği'nin İftarına Katıldı

- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Ülkemizde pek çok olumlu gelişmeler varken, terör konusunda gelişmeler bizi üzüyor. Milletvekili arkadaşlarımız bile örgüt tarafından kaçırılıyor. Önümüzdeki haftalarda bu problemin çözüleceğine inanıyorum" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bursa Valiliğin Merinos'ta muhtarlara verdiği iftar programına katıldı. Programa Arınç'ın yanı sıra Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündür, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın'ın yanı sıra, milletvekilleri ve çok sayıda muhtar katıldı.

Büyükşehir kanunu çıkarsa muhtarların durumunun ne olacağına değinen Arınç, “Ortalamaya bulacağımız için ortak payda çıkarmayı hedefliyoruz. Herkese ayrı büyükşehir kanunu olmayacak. Bu model daha iyi olacak şeklinde düşünülerek kanun çıkaracağız. Diyelim ki büyükşehir kanunu bir şekilde çıktı. Bunun içerisinde muhtarlıkların durumu ne olacak; bu konu tartışma konusudur. Artık sınırlar il sınırları olarak belirlenecekse muhtarlıklar, il özel idaresi, il genel meclisinin statüsü de ne olacak? Köy muhtarlarının yetki ve sorumluluklarının artacağını ifade etmiştim. Bir de latife olarak bizim dönemlerimiz bitiyor. Ben de kendime uygun bir muhtarlık bulursam bu işe talibim demiştim. Şimdi bunları söyledikten sonra bu muhtarlıklar kalkarsa sizin üzülmenizden önce ben ne yapacağım onu düşünmem lazım. İl özel idarelere kanunu biz çıkarttık. Özel idareler çok güçlü hizmetle yapıyorsa bunları nasıl göz ardı edeceğiz. Yeni bir yönetim üzerinde çalışabilir. Bu ülkede vali, özel idaresi başkanı vardır. Muhtarlar ortadan yok sayılacak bir diye düşünmüyoruz. Üzerinde çalışmalar yapıyoruz” dedi.

“MHP GENEL BAŞKANI SEÇİMLERİN BİRAZ ÖNE ALINMASINA SICAK BAKABİYECEKLERİNİ SÖYLEDİ”

Kanunların seçimde yürürlüğe girmesi için en az bir sene önce yürürlüğe girmesi gerektiğini belirten Arınç, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı, AK Parti’nin ortaya koyduğu seçimlerin biraz öne alınması konusuna sıcak bakabileceklerini ifade etti. Bunun için anayasa değişikliği gerekli. Anayasa değişikliğinde 367’nin bulunması gerekli. Bugünkü tabloya baktığımız zaman AK Parti ve MHP’nin oyları bunu çıkarmak için yeterli; diğer partiler itiraz etseler bile” ifadelerini kullandı.

Bursa'da birbirlerini tanıyan arkadaşlarla birlikte olduklarına değinen Arınç, “Dün akşam Kadir Gecemizi kutladık. Kadir Gecesi, mübarek ve hayırlı gecedir. Bir kaç gün sonra bayram geliyor. Sayılı günler çabuk geçiyor. On bir ayın sultanı dediğimiz ayı gözlüyoruz. Aileler birbirlerine iftar veriyor. Bizleri bir sofrada topluyorlar. Her yerde yüzler görüyor. Ülkemizde pek çok olumlu gelişmeler varken, terör konusunda gelişmeler bizi üzüyor. Milletvekili arkadaşlarımız bile örgüt tarafından kaçırılıyor. Önümüzdeki haftalarda bu problemin çözüleceğine inanıyorum. Gazilerimize sağlıklar diliyorum. Şehit annelerine baş sağlığı diliyorum” diye konuştu.

Ramazanın son günlerini yaşadıklarını belirten Bursa Valisi Şahabettin Harput ise, "Ramazan bize sabrı, hoşgörüyü, kardeşlik ve sevgiyi öğretiyor. İnsanların melekleştiği bir aydayız. Bir bütünün parçası olduğunu biliyoruz. Ramazan aynı zamanda yardımlaşmanın ve birliğin zirveye çıktığı aydır. Dünyanın bir kaç yerinde buna rağmen kan akıyor. Buna ülkemizde dahil. Büyük Türkiye olma yolunda hızla ilerliyoruz. Bursa bizim her şeyimiz" şeklinde konuştu.

BÜLENT ARINÇ, BURSA VALİLİĞİ'NİN İFTARINA KATILDI

BÜLENT ARINÇ, BURSA VALİLİĞİ'NİN İFTARINA KATILDI

BÜLENT ARINÇ, BURSA VALİLİĞİ'NİN İFTARINA KATILDI

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kılıçdaroğlu'ndan Başbakana: Sayıştay...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde Sayıştay raporları...

Haberi Oku