Siyaset:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Bakan Şahin’den Bdp’lilere Sert Eleştiri

- İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde BDP’li milletvekillerinin PKK’lılarla buluşmasını değerlendirerek, “Herkesi saf kendilerini akıllı zannediyorlar. Salakça ortaya düştüler” dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününü memleketi Ordu’da geçirdi. AK Parti Ordu teşkilatındaki bayramlaşmaya katılan Bakan Şahin, burada İl Başkanı Hüseyin Akyol, İl Başkan Yardımcısı Levent Yıldırım, belediye başkanları ve kalabalık bir partili topluluğu tarafından karşılandı. AK Parti Ordu teşkilatı konferans salonunda partililerle bayramlaşan Bakan Şahin, burada bir konuşma yaptı. Bakan Şahin, BDP’ye yüklendiği konuşmasında kamuoyuna yol kesme olarak yansıtılan BDP’li 9 milletvekili ile teröristlerin Şemdinli’deki buluşmasını değerlendirdi. Bakan Şahin, “Herkesi saf kendilerini akıllı zannediyorlar. Safça ortaya düştükleri, salakça ortaya düştükleri bir manzara. Öyle bir temas ki, öyle bir buluşma ki, omuz teması, gönül teması, sadece göbek teması. Görüntüler milletin gözünün önünde. Bu manzara ile ‘biz buyuz’ dediler. ‘Dağdaki ile aynıyız’ dediler. ‘Uzantıyız’ dediler, ‘birlikteyiz’ dediler. Zaten öyleydiler” diye konuştu.

“TERÖRİSTLERLE PAZARLIK YAPMAYIZ”

Gerek Başbakan Recep Tayip Erdoğan gerekse kendisini eleştiren kesimlere seslenen Bakan Şahin, “Şimdi ben merak ediyorum. Bize karşı söylenmedik söz bırakmayanlar, hakaretin bin bir türünü sergileyenler ne hissettiler acaba?” şeklinde sordu.

Terör örgütü ile hiçbir zaman pazarlık içinde olamayacaklarını kaydeden Şahin, “Elinde silah olanla bizim bir pazarlığımız olamaz. Ya o silahı indiririm ya o silahı kendi indirir. Bunun üçüncü şıkkı yoktur. Silahı bıraksalar ona silah çeken mi var. Pişmanım deyip geldiğinde niye geldin diyen mi var” ifadelerini kullandı.

Bakan Şahin, BDP’lilere yüklenerek, “Allah aşkına siz askerlik yaptınız mı? Yaptıysanız nerde yaptınız? Siz namlunun ucundan hiç baktınız mı? O namlu size hiç döndü mü?” dedi.

BAKAN ŞAHİN’DEN BDP’LİLERE SERT ELEŞTİRİ

BAKAN ŞAHİN’DEN BDP’LİLERE SERT ELEŞTİRİ

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kılıçdaroğlu'ndan Başbakana: Sayıştay...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde Sayıştay raporları...

Haberi Oku