Sağlık:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Sağlık çalışanlarından protesto!

Sağlık çalışanları, hafta sonu Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Pediatri servisinde görevli Asistan Dr. Perihan Yasemin Canöz'ün saldırıya uğramasını protesto etmek amacıyla hastane bahçesinde toplandı.

Aralarında, 3 kişinin saldırısına uğrayan Asistan Dr. Perihan Yasemin Canöz'ün de bulunduğu grup, başlarına baret takıp, göğüslerine de siyah kurdeleli ''Yaşamak için yaşatmalıyız'' yazan kağıdı iğneleyerek, ellerinde pankart ve plastikten ''kılıç''larla hastane girişine kadar sloganlar atarak yürüdü.

Adana-Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Resmiye Kaya, burada yaptığı konuşmada, 24 Eylül'de de bir doktorun darp edildiğini hatırlatarak, daha bu olayın şokunu, şaşkınlığını üzerlerinden atamazken de yine bir sağlık çalışanının bıçaklı saldırıya uğradığını söyledi.

Vahşi saldırıyı nefretle kınadıklarını bildiren Kaya, şunları kaydetti:

''Bizler, sevdiklerimizden ayrı kalarak zamanımızı verdiğimiz, halkımıza en iyi ve nitelikli sağlık hizmetini sunmak için çabaladığımız sağlık merkezlerimizde güvenli, huzurlu ve herhangi bir şiddete uğramayacağız şartlarda çalışmak istiyoruz. Hekimlere ve sağlık emekçilerine şiddet devam ettiği sürece yeterli sağlık hizmeti veremeyeceğimizi, bundan da en çok halkımızın zarar göreceğini herkesin bilmesini istiyoruz. Hekimlere ve sağlık çalışanlarına yapılan şiddet olaylarının üzerine gidilmiyor. Sorumluları bulunup, yargılanmıyor ve şiddet uygulayanlara gerekli cezalar verilmiyor. Yetkililerin olayın vahametini algılamasını ve samimi olmasını bekliyoruz.''

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulmasını isteyen Kaya, ''Sağlık kurumlarındaki düzensizliklerin, sağlıktaki kötü yönetimlerin sorumlusunun hekimler ve sağlık emekçileri olarak bizler değiliz ve artık hedef gösterilmek istemiyoruz'' dedi.

Konuşmaların ardından gruptakiler sloganlar atarak olaysız şekilde dağıldı.

AA

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bu ürünün satışı durduruldu
Sağlık Bakanlığı tansiyon hastalarının rağbet gösterdiği ürünün satışını durdurdu.

Haberi Oku