Magazin:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Azer Bülbül son yolculuğuna uğurlandı


"Vurma kardaş, vurma sakın... Ben insanım, av değilim. Nereliyim diye sorma... Buralıyım, el değilim..." Sene 1996... Müzik piyasasına yeni bir isim girdi ve bir anda patlama yaşadı... Ben Babayım adlı albümüyle fırtınalar estiren Azer Bülbül'den başkası değildi o isim... Birçok kişinin ergenlik döneminde fazlaca dinlediği bu şarkı, oldukça tuttu ve piyasaya Azer Bülbül'ü kazandırmış oldu.

ANKARA TİTREYECEK...
Ankara konseri afişlerinde, "Ankara titreyecek" şeklinde tanıtılan Bülbül, bazıları için tek kasetlik şöhretti bazıları için de zaman içerisinde unutulacaktı...

Bülbül'ün "Yine Aklıma Düştün Yar", "Hesabım Var", "Yaralandınmı Ey Can " , "Dokunmayın Çok Fenayım " ve "Her An Herşey Olabilir", "Zoruna mı Gitti Kardaş?", "Zordayım" şarkıları da çok sevildi ve milyonlar tarafından dinlendi.

 Zoruna mı Gitti Kardaş? Video için tıklayınız...

 Zordayım... Video için tıklayınız...

Asıl adı Sübutay Keskin olan Bülbül'ün asıl hikâyesi 1967 yılında Kars'ta başladı. Ailesiyle birlikte Almanya'ya giden Bülbül, milyonlarca hayranı olan, kendine has hareketleri ile Arabesk müzikte “Baba” lakaplı ender sanatçılardan birisi haline geldi. "Efendiliğini ve alçak gönüllülüğünü hiç bozmayan kişi" olarak bilinen Bülbül tarzıyla hayran kitlesini toplamıştı.

TATLISES'TEN MESAJ...
Bülbül'ün yaşamı 7 Ocak'ta Antalya'da bir otel odasında sona erdi. Ölümünün ardından İbrahim Tatlıses, "Titreyen şarkıcı deyip de alay edenlere sesleniyorum. Hadi şimdi bulun bir Azer Bülbül de dinleyelim. Başımız sagolsun" dedi.
Nihat Doğan ise, "Değerli sanatçı arkadaşım Azer Bülbül'ü kaybetmiş bulunmaktayız. Sanat camiasının başı sağolsun. Allah rahmet eylesin.mekanı cennet olsun" görüşünü verdi.

ARDINDAN YAZILAN BAZI TWIT'LER...
Mesut Yar:
Azer Bülbül. En son geçen yıl göz ile selam çakmıştık birbirimize. Ne bileyim; kendi kaleminde efendi adamdı. Allah taksiratını afetsin...

Hamdi Alkan:
Azer Bülbül'ünölümüne çok üzüldüm .. Sevenlerinin ailesinin başı sagolsun..!

Ahmet Hakan:
Hep feleğin sillesini yemiş gibi bir hali vardı. Efendiliğini hiç bozmadı. Rahmet olsun.

Esra- Ceyda Ersoy:
Azer Bülbül vefat etmiş.. Allah rahmet eylesin..

Gökhan Tepe:
Azer Bülbül'e Allah'tan rahmet, kalanlara başsağlığı diliyorum

CENAZEDEN NOTLAR
Bülbül'ün cenazesi, öğlen kılınan cenaze namazının ardından Esenyurt Gülbahçe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenazeye katılanlardan İzzet Yıldızhan ve Nihat Doğan'ın selamlaşmadığı dikkatleri çekti.

Azer Bülbül'ün yurt dışında yaşayan babası Remzi Sübutay Keskin ve annesi tabutun başında gözyaşı döktü.
Bülbül'ün annesi Şamana Keskin ayakta zor duruyordu

Tatlıses, cenazeye çelenk gönderdi. Cenazede kalabalıkta izdiham yaşandı. Nihat Doğan, izdihama kızıp bağırdı. Kalablık sebebiyle cenaze namazı, caminin alt kısımındaki avluya alındı.

"BEŞ VAKİT NAMAZA BAŞLAMIŞTI"
Gökhan Güney, Mahmut Tuncer, Zaza Şeyhmuz lakaplı Şeyhmuz İlgin, Gürbüz Çapan da cenazede vardı.

Eski menajeri Mustafa Kocadağ, "Beş vakit namaza başlamıştı. İki damarı tıkanmıştı... Anjiyo olacaktı. Ama kaybettik..." dedi. İzzet Yıldızhan ise, "İki yıl önce uyuşturucuyu bıraktı, tedavi görüyordu. Kadim dostumdu. Basında bir takım haberleri çıktı, lütfen saygı duysunlar ailesine. Çok iyi bir insandı, başımız sağolsun" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gangnam Style şarkısı Yetenek Sizsiniz Yarışması'nda
Koreli şarkıcı PSY'nin dünyayı kasıp kavuran Gangnam Style şarkısı ve dansı ekranları süslemeye devam...

Haberi Oku