İki dil gündemi çiftetelli medyasının goy goyu ile tartışılmadan boğuldu. Anadilde eğitim konusu da aynı çevrelerin manevraları ile havada kaldı. Ulusalcıların, kemalistlerin, statükocuların ,ölü sevicilerin,devleti kutsayanların ne dediği önemli değil,onların safları,savları amiyane tabiri ile otlandıkları yer  belli.

      Türk milliyetçilerinin bu konulardan ne rant devşirdikleri belli, Kürt milliyetçilerininde bu işten çıkarları ortada ve bütün bunlar anlaşılır, işin doğasında bu zaten var, herkes kendisine yükleneni yapar, eyvallah.

ikidilBenim anlamadığım, anlayamayacığım; kendisini Müslüman olarak tanıtan, dünya görüşünü İslam olarak deklare eden insanların, söz konusu Kürtlerin dili olunca birden milliyetçi kesilmeleri. Ümmetçilik denince mangalda kül bırakmayanların, birden devletçiliğe kaymaları, bölünme paranoyaları ile statükonun kuyruğuna takılmaları. Hayır binlerce kez hayır, bunlar neye inandıklarını bilmiyorlar, İslam bu kadar dar değil bu kadar kıt bir düşünce değil, bunların imanları boğazlarından aşağı inmemiş, hazımsızlar. Resmi ideoloji ile beyinleri iğdiş edilmiş, saf tevhidi düşünceyi kaybetmişler, onlar adına yazık.

       Başbakan kükrüyor, anadilde eğitim söz konusu olamaz, ülkemiz üzerinde bir ameliyata müsaade edemeyiz. Başörtüsünü eve hapseden, üniversiteden, okuldan kovan zihniyet ile; Kürtçeyi bilinmeyen bir dil statüsüne sokan, sadece evlerde konuşulacak dil haline getiren zihniyet arasında bir fark var mı? Başörtüsünün ülkeyi bölmek gibi bir derdi olmadığını bilenlerin bilmesi lazım ki Kürtçe’nin de böyle bir derdi yoktur olamaz, diller Allah’ın ayetleridir.

     Vicdanlarınıza; Allah rızası için bir dakikalığına empati yapın ve dürüst olun, konuştuğunuz dilin dil olmadığını, bununla eğitim olamayacağını, böyle bir hakkızın olmadığını, hak verilirse ülkenizin bölüneceğini söylerlerse ne düşünürsünüz? Karnınızdan konuşmayın, açık olun paylaşmak istemiyorsunuz,  ama neyi  ? onu da bilmiyorsunuz? Başkalarına ait olanı sizin zannıyla koruyorsunuz , kutsuyorsunuz ,heyhat ki heyhat.

  Hayır ! asla! Buna gücününüz yetmeyecek, su akar mecrasını bulur. ALLAH’IN  VERDİĞİNİ ,  ALLAH ALIR, Kürtçe Allah’ın ayetlerindendir, Allah ayetlerini korur.

   “Göklerin ve yerin yaratılması ile dillerinizin ve renklerinizin ayrı olması, O'nun ayetlerindendir. Şüphesiz bunda, bilenler için gerçekten ayetler vardır.” (Rum süresi 22.ayet)

     İmanlarını siyasete kurban etmeyen, hiçbir siyasi hesabı olmayan gerçek müminlere ithaf olunur, unutmayın; sizin üstünüzde Allah’ın da bir hesabı vardır.

     Şüphesiz Allah doğrusunu bilendir, vesselam

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
JANADIL(gønul sizisi) 13 yıl önce

Sayin yazar Turk irkiciligini milliyetcilikle karistirmissiniz..KURD milliyetciliginii elestirmissiniz,KURD milliyetciligi kimsenin(hic bir halkin) diline,kulturene zincir vuralim demiyor..elestirirken lutfen KURD milliyeteciligini ,turk irkiciligi ile ayni kefeye koymasaydiniz(turk islamida dahildir bu irkciliga...slav u rez