Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yasak Bölgede Avlanan 2 Kişiye Ceza
Edinilen bilgiye göre, Konya Orman Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yasa bölge olmasına rağmen ilçeye bağlı Bozan köyü hudutlarına sınır olan Tuz Gölü içerisinde Yaban Kazı ve Angut kuşu avlayan 2 kişiyi suçüstü yakaladı.

Yapılan incelemede, kasık çizmeleri ile göl içerisinde girdikleri tespit edilen 2 kişinin tüfeklerine el konuldu.

Orman Su İşleri Şube Müdürü Musa Çelik, yapılan avcılığın yasak bölgede olması ve kasık çizmeleri ile Göle girildiğinin tespiti sonrası gerekli yasal işlemin başlatıldığını ifade etti.

Kurt Avı


BuaradaOrman Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğü, Kulu Avcılar ve Atıcılar Derneği mensupları kurt avına çıktı.

15 Ekim 2012 tarihinde Kulu'ya bağlı Yazıçayır köyünde Meryem K'nın kuduz bir kurt tarafından ısırılarak öldürülmesinin ardından Konya Orman Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Musa Çelik, Mustafa Kılıç ve Kulu Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Zeki Süleyman Erdoğan ile beraberindeki 23 avcı kurt avına çıktı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Musa Çelik, "Orman Su İşleri Bölge Müdürlüğü olarak, Bakanlığımız Doğayı Koruma Genel Müdürlüğü'nden bölgemizde görülen kuduz vakasıyla ilgili bir sürek avı tertip edilmesini talep ettik.

Bu kapsamda avcılar derneğimizle görüşerek avcı arkadaşlarımızın katılımıyla bir organizasyon düzenledik. Bu organizasyonun sonunda vurulacak olan kurtların tahlil amacıyla laboratuvara götüreceğiz.Aynı zamanda genetik incelenmesi içinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Enstitüsüne göndereceğiz" dedi.

Av sırasında özellikle güvenlik tedbirlerinin çok önemli olduğunu ifade eden Çelik, şöyle konuştu: "Avcılar zaten bunu biliyor. Kesinlikle arkasını görmedikleri yerlerde ateş etmeyecekler. Bu güvenlik özellikle çok önemli. Çünkü yasak bir bölgede ve koruma altında olan bir türle mücadele amacıyla yapıyoruz bunu. Zaten yönetmelik kapsamında bu tür yaban hayvanlarının halk sağlığını tehdit ettiği durumlarda bu şekilde mücadele amaçlı av izinleri Bakanlığımızca verilmekte. Bu da bu kapsamda düzenlenmiş bir organizasyon.

Avcılarımızdan ricamız güvenlik tedbirlerine riayet etmelerini, ayrıca kurt dışında başka hayvan görürlerse avlamamalarını rica ediyorum."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Danimarka Meclisinde Halepce Anma Programi Düzenlendi
12 Martta Danimarka Meclisinde Halepce Anma Programi Düzenlendi

Haberi Oku