Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kabe’de Çocuk Olmak

- Hac farizası için kutsal topraklarda bulunan çeşitli İslam memleketlerinden gelen hacı adayları, yanlarında küçük çocuklarını da tavafa getirince renkli kareler ortaya çıktı.

Çocuklara hiçbir sınırlamanın bulunmadığı Beytullah’ta anne babası tavaf yaparken girişte tek başına oynayan bir küçük çocuk ile babasının omuzunda Kabe’yi tavaf eden çocuklar dikkat çekiyor. Bir anda Kabe-i Muazzama’nın maskotu haline gelen minikler hiç ağlamıyor.

Kur’an-ı Kerim’de belirtildiği gibi sadece davetli olanların gelebildiği Beytullah’ta çocuklar ne kadar küçük olurlarsa olsun ebeveynlerine hiçbir sıkıntı vermiyor. Bu hususiyet onların Allah'ın misafiri, davetlisi olduğu gerçeğinin bir gereği olarak gerçekleşiyor. Baştan sıkıntılı bir yolculuk gibi görülerek çocukların zorluk çekeceği endişesi ise başlanan yolculuk, kutsal topraklardaki kolaylıklar ortaya çıkmaya başlayınca ortadan kalkıyor. Tavaf sırasında sıkışıklıktan dolayı terleyen çocukları ise, etrafından geçen hacılar yelpazeleri ile serinletiyor. Bazı hacılar çocuklarının hasretini Kabe’deki minikleri severek gideriyor.

Türkiye’den 23 günlük olarak Mekke-i Mükkereme'ye gelen Nisa bebek de annesi ile tavaf yaptı. 3-5 yaşındaki çocuklar da babalarının kucağında, omzunda tavaf yapıyor. Çocukların her hareketi bu mübarek mekanda, hoşgörü ile karşılanıyor. Görevliler bile çocuklara karışmıyor. Yorgun düşen bir çocuk ise, babasının kucağında uyurken görüldü.

KABE’DE ÇOCUK OLMAK

KABE’DE ÇOCUK OLMAK

KABE’DE ÇOCUK OLMAK

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Danimarka Meclisinde Halepce Anma Programi Düzenlendi
12 Martta Danimarka Meclisinde Halepce Anma Programi Düzenlendi

Haberi Oku