Ekonomi:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Akıllı tahtanın fethi!

HABERTURK. COM EKONOMİ SERVİSİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da Fatih projesini başlattı.

Erdoğan Sabahattin Zaim İlköğretim okulunda yaptığı konuşmada;

"Milli eğitim sisteminde bir dönüm noktasında farklı bir adımı farklı bir şekilde kararlıklıkla atıyoruz. Tarihi bir açılışı hep birlikle yaşıyoruz. Kısa adıyla eğitimde fatih projesi bugün burada start alıyor. Millli eğitim adına tarihi bir an yaşıyoruz. Fatih projesiyle eğitim ve öğretimin metodunu köklü bir şekilde değiştiriyor modernleştiriyoruz ve sınıflara taşıyoruz"

"FATİH PROJESİYLE EĞİTİMİN ANLAMI DEĞİŞİYOR"
"Fatih projesiyle eğitimin anlamı değişiyor. Sadece Türk Milli Eğitim sisteminde değil küresel anlamda da bir çığır açıyoruz tüm dünyanın gözleri ülkemizde"

Erdoğan, "Fatih Sultan İstanbul'u fettederek yeni bir çağı başlatmıştır. İşte bizde fatih projesiyle sadece eğitim projesinde değil bir çağı kapatıyor, yeni bir çağı bilgi teknolojileri çağını açıyoruz. Böyle tarihi bir ana şahitlik yapmanın heyecanını taşıyorum."

4 YIL İÇİNDE 42 BİN OKULDA OLACAK!
17 ilde 52 okulun tüm öğrencilerini, öğretmenlerini yürekten kutludığını belirten Erdoğan, fatih projesi start aldığını belirtti. Erdoğan, " Eylül ayına kadar  3657 ortaöğretim kurumunda Türkiye genelindeki liselerin yarısında fatih propjesinin kurulumu tamamlanmış olacak. 4 yıl içinde de 42 bin okulda 570 bin sınıfta fatih projesi hayata geçecek. 570 bin sınıfla beraber kütüphanelerde labaratuarlarda 620 bin akıllı tahtayı öğrencilerimize kazandırmış olacağız" dedi.

"KARA TAHTAYI TARİHİN TOZLU SAYFALARINA KALDIRIYORUZ"
Erdoğan, "Fatih projesi sadece akıllı tahtadan ibaret değil tek tek sınıflara yüksek hızlı internet bağlantısını gerçekleştiriyoruz. Bugün bu adımı atıyoruz her okula bir tane fonksyonlu yazıcı ve kamera kazandırıyoruz. Her öğrenciye bir tablet dağıtacağımız sözünü vermiştik ve sözümüzde duruyoruz" dedi.

İlk 200 tablet bilgisayarın okula verildiğini belirten Erdoğan, Türkiye genelinde ilk etapta pilot uygulama olarak 12 bin 800 tablet bilgisayarın öğrencilere ulaştırılacağını ifade etti. Erdoağn, "Kara tahtayı tarihin tozlu raflarına kaldırıyoruz" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Her 5 İhracatçıdan Biri Yeni Teşvik Paketinden...
Her 5 ihracatçıdan biri yeni teşvik paketinden faydalanmayı planlıyor. Yatırım planlanan sektörlerin başında...

Haberi Oku