Yaşam:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Boşanma rakamlarında şaşırtan sonuç

Türkiye İstatistik Kurumu'nun yaptığı araştırma sonucuna göre, Sakarya’da geçtiğimiz yıl bin 282 çift boşanırken bu rakamın içinde en büyük oran 172 boşanma ile 20 ve üstü evlilik yılı olanlarda yaşandı. 2. sırada ise 113 boşanma ile ilk bir yıl. Evliliklerin sona erdiren en büyük etken ise geçimsizlik.

Yapılan istatistiklere göre evlilik yıllarına göre en çok boşanma oranı 20 ve üstü yıllarda evlilik yaşayan çiftlerde ortaya çıktı. 20 yıldan fazla evlilik yılına sahip 172 çift boşanırken, bunu 113 boşanma ile 1 yıllık evliler izledi. İstatistikte ortaya çıkan en çarpıcı sonuç ise 62 çiftin daha bir yılını bile doldurmadan boşanması oldu.

GEÇİMSİZLİK İLK SIRADA

Bin 80 boşanmanın nedeni geçimsizlik olarak belirlenirken, 2’si eşlerin evi terk etmesi, 182’sinin diğer nedenler ve 18’inin ise bilinmeyen bir nedenden dolayı gerçekleştiği belirlendi. 

YAŞ ORTALAMASI

Ortaya çıkan istatistiklerde ise Sakarya’da erkeklerde evlenme yaşı ortalaması 28,5, kadınlarda ise 24,3 olarak tespit edildi. İlk evlilik yaşı olarak ise erkeklerde 26,6, kadınlarda 23 yaş ortalaması gerçekleşti.

 

iHA

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Trafik Kazası: 2 Yaralı
Kulu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Haberi Oku