Teknoloji:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Facebook'ta Tünel'in ucundaki dolandırıcılık!

Bu uygulamalara dikkat edin, Facebook’ta dolandırıcılık için yeni bir açık var. Güvenlik uzmanları iki ayrı ‘Zaman tünelinden kurtulun’ dolandırıcılığına karşı kullanıcıları uyardı.

Hemen hemen bütün Facebook kullanıcılarının mailine ‘Facebook zaman tünelinden kurtulun’ mesajı gelmiştir.
Zaman Tüneli’ni kaldırdığını iddia eden iki sahte araç, internette yaygınlığını artırıyor. İki araç da Facebook’un yeni “Zaman Tüneli” görünümünü beğenmeyen kullanıcılara “eski görünüme” dönme sözü veriyor.

İlk eklenti, sizi eski Facebook görünümüne döndürmek için bir web tarayıcı eklentisi yüklüyor. Güvenlik firması Sophos, eklentiyi şu an inceleme aşamasında ve kullanıcılara onu yüklememelerini tavsiye ediyor. İşin ilginç yanı ise eklentinin önde gelen bir Türk web sitesi tarafından indirmeye sunulduğunun söylenmesi.

GFI Software’den Chris Boyd, Zaman Tüneli’ni kaldıracağını söyleyen eklentilerin “Facebook Timeline Remover” adında bir uygulama yoluyla da dağıtıldığını söylüyor. Burada bir tarayıcı eklentisi sunulmuyor ancak birtakım anketleri doldurmanız isteniyor. Bu ise birtakım tehlikeli pazarlamacı ortakların cebini doldurmanız demek.

Facebook yaptığı açıklamada; ‘Kullanıcıların bilgilerinin korunması Facebook için her zaman öncelikli konu olmuştur ve bu konuya her zaman gerekli kaynakları ayırmıştır. Facebook bu tür saldırılar için her zaman sistemimizin arka tarafında çalışan çok sağlam güvenlik uygulamaları mevcuttur. İnternet güvenliği bir savaştır ve ekiplerimiz her zaman bir sonraki saldırı için gerekli önlemleri almaşa çalışır.’ diye belirttiler.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

FM13'ten yeni haberler!
Geçtiğimiz yıl futbol dünyasında bir çok değişiklik yaşandı, FM13 ekibi de bu değişiklikleri oyuna...

Haberi Oku