Ekonomi:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
300 büyük firmanın sırları çalındı

Türkiye'nin önde gelen sanayi şirketlerinin aralarında bulunduğu 300 firmanın güvenlik bilgilerinin hackerlar tarafından rehin alındığı belirtildi. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre yerli ve yabancı hackerlerin Türkiye'de çok sayıda holdinge ait özel bilgileri internet yoluyla çaldıkları tespit edildi.

Güvenlik gerekçesiyle ismi açıklanmayan şirketler bu durum üzerine emniyetin kapısını çaldı. Bilişim suçları şube müdürlüğü ekipleri, şikayetler üzerine sanayi casusu hackerlerinin  peşine düştü.

Habertürk Haber Koordinatörü Abdullah Kılıç'ın hazırlayıp sunduğu Habertürk Manşet'te bilişim suçları şube müdürlüğü'nde görevli başkomiser ahmet uslu hacker gruplarının çalışma yöntemlerini ve bilişim yoluyla işlenen suçların türkiye'deki boyutlarını anlattı. Komiser uslu hackerlerin yanı sıra İphone ve Blackberry gibi akıllı telefonların güvenlik açıkları hakkında merak edilenleri yanıtladı.

Manşet programında ayrıca akıllı telefonların güvenlik açıkları, sanal alışverişin artı ve eksileri, internet bankacılığında tüketicilerin karşılaştığı risk türleri ele alındı.

 

 Programı izlemek için tıklayınız...

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Her 5 İhracatçıdan Biri Yeni Teşvik Paketinden...
Her 5 ihracatçıdan biri yeni teşvik paketinden faydalanmayı planlıyor. Yatırım planlanan sektörlerin başında...

Haberi Oku